Extra sleva 10%
Extra sleva 10%

Materiály a technologie

materiály a technologie Kilpi 

DERMIZAX   TENCEL
Špičkový materiál z dílny japonské značky TORAY, který nabízí vysokou voděodpudivost, paropropustnost a prodyšnost díky chytré neporézní membráně. Produkty z materiálu Dermizax jsou vysoce odolné, mají dlouhou životnost a lehce se udržují a jsou vhodné pro vysokohorskou turistiku, skialpinismus nebo jiné outdoorové aktivity.   TENCEL® pomáhá zvýšit váš výkon díky perfektní regulaci tělesného tepla při sportování. Základním principem je, že lidské tělo během spánku vytváří tepelný výkon o hodnotě 60 ti Wattů, zatímco při sportu jsou zaznamenány hodnoty tepelného výkonu vyšší než 1000 Wattů. Nadbytek tělesného tepla musí být odváděn celým tělem, aby se zabránilo přehřátí. To je zajištěno uvolňováním vlhkosti kůží, tedy pocením. Na metr čtvereční kůže připadá zhruba jeden milion potních žláz. Při sportu tělo ztrácí až 1,8 litrů vody za hodinu . Z toho vyplývá, že funkční oblečení musí absorbovat velké množství vlhkosti, aby bylo možné dosáhnout vrcholových sportovních výkonů.
     
membrána SIBERIUM NANO   membrána siberium 2,5L stretch
Membrána Siberium Nano poskytuje voděodolnost 20 000mm/m2/24h a extrémně vysokou prodyšnost 50 000 g/m2/24h. Produkty vyrobeny z tohoto materiálu jsou velice lehké, odolné a vynikají dlouhou životností. Díky důrazu na detail, šití a střih Vám tyto produkty zajistí neomezený pohyb a absolutní ochranu v těch nejnáročnějších podmínkách.   Siberium technologie s 2,5 vrstvým materiálem s PU/TPU/mikroporézní membánou přináší vyjimečnou pevnost a životnost společně s vysokou prodyšností a elasticitou. Tato konstrukce nabízí vodní sloupec 26 000 - 30 000mm/m2/24h voděodolnosti a 25 000 – 30 000g/m2/24h prodyšnosti. Konstrukce, která využívá dvě a půl vrstvy složené v protisměru s voděodolnou membránou poskytuje výbornou odolnost a pohodlí. Materiály SIBERIUM 2,5 L jsou navrženy pro širokou škálu sportovních aktivit s důrazem na ochranu před vlivy počasí. Podšívky použité v kombinaci s materiály SIBERIUM 2,5 L zvyšují schopnost materiálu odvádět vlhkost. Tato technologie s 2,5 vrstvým laminátem je ideálním řešením pro nejnáročnější profesionály, kteří nechtějí být limitováni pohybem i v těch nejextrémnějších podmínkách
     
membrába siberium 2L stretch  
Dvouvrstvý materiál, nabízí vodní sloupce 30 000 mm voděodolnosti a prodyšnosti 20 000 g/m2/24h. Konstrukce, využívající dvou vrstev složených v protisměru a voděodolná membrána poskytuje výbornou odolnost a pohodlí. Materiály SIBERIUM 2L jsou vyvinuty pro širokou škálu sportovních aktivit s důrazem na ochranu před vlivy počasí. Podšívky, použité v kombinaci s materiály SIBERIUM 2L zvyšují schopnost materiálu odvádět vlhkost a přidávají na odolnosti a pohodlí. Navíc materiál "stretch"zajišťuje volnost pohybu díky 4 směrné elasticitě.   Dvouvrstvý materiál, nabízí vodní sloupce 20 000 mm voděodolnosti a prodyšnosti 20 000 g/m2/24h. Konstrukce, využívající dvou vrstev složených v protisměru a voděodolná membrána poskytuje výbornou odolnost a pohodlí. Materiály SIBERIUM 2L jsou vyvinuty pro širokou škálu sportovních aktivit s důrazem na ochranu před vlivy počasí. Podšívky, použité v kombinaci s materiály SIBERIUM 2L zvyšují schopnost materiálu odvádět vlhkost a přidávají na odolnosti a pohodlí. Navíc materiál "stretch"zajišťuje volnost pohybu díky 4 směrné elasticitě.
     
membrána siberium 15 000 2L   membrána siberium 15 000 2L stretch
Dvouvrstvý materiál, nabízí vodní sloupce 15 000 mm voděodolnosti a prodyšnosti 15 000 g/m2/24h. Konstrukce, využívající dvou vrstev složených v protisměru a voděodolná membrána poskytuje výbornou odolnost a pohodlí. Materiály SIBERIUM 2L jsou vyvinuty pro širokou škálu sportovních aktivit s důrazem na ochranu před vlivy počasí. Podšívky, použité v kombinaci s materiály SIBERIUM 2L zvyšují schopnost materiálu odvádět vlhkost a přidávají na odolnosti a pohodlí.   Dvouvrstvý materiál, nabízí vodní sloupce 15 000 mm voděodolnosti a prodyšnosti 10 000 g/m2/24h. Konstrukce, využívající dvou vrstev složených v protisměru a voděodolná membrána poskytuje výbornou odolnost a pohodlí. Materiály SIBERIUM 2L jsou vyvinuty pro širokou škálu sportovních aktivit s důrazem na ochranu před vlivy počasí. Podšívky, použité v kombinaci s materiály SIBERIUM 2L zvyšují schopnost materiálu odvádět vlhkost a přidávají na odolnosti a pohodlí. Navíc materiál "stretch"zajišťuje volnost pohybu díky 4 směrné elasticitě.  
       
membrána siberium 10 000 2L   membrána siberium 10 000 2L stretch  
Dvouvrstvý materiál, nabízí vodní sloupce 10 000 mm voděodolnosti a prodyšnosti 10 000 g/m2/24h. Konstrukce, využívající dvou vrstev složených v protisměru a voděodolný zátěr DWR poskytuje výbornou odolnost a pohodlí. Materiály SIBERIUM 2L jsou vyvinuty pro širokou škálu sportovních aktivit s důrazem na ochranu před vlivy počasí. Podšívky, použité v kombinaci s materiály SIBERIUM 2L zvyšují schopnost materiálu odvádět vlhkost a přidávají na odolnosti a pohodlí.   Dvouvrstvý materiál, nabízí vodní sloupce 10 000 mm voděodolnosti a prodyšnosti 10 000 g/m2/24h. Konstrukce, využívající dvou vrstev složených v protisměru a voděodolná membrána poskytuje výbornou odolnost a pohodlí. Materiály SIBERIUM 2L jsou vyvinuty pro širokou škálu sportovních aktivit s důrazem na ochranu před vlivy počasí. Podšívky, použité v kombinaci s materiály SIBERIUM 2L zvyšují schopnost materiálu odvádět vlhkost a přidávají na odolnosti a pohodlí. Navíc materiál "stretch"zajišťuje volnost pohybu díky 4 směrné elasticitě.  
       
membrána siberium 5 000 CT   membrána siberium 5 000 2L stretch  
Technologie SIBERIUM CT se vyznačuje spojením voděodolnosti 5 000 mm, větruvzdornosti a pevnosti, přičemž materiál zůstává lehoučký a prodyšný. Konstrukce ze dvou vrstev poskytuje ochranu proti přírodním vlivům a pohodlí v každé situaci. Materiály podšívek společně se SIBERIUM CT zvyšují schopnost materiálu odvádět vlhkost a přidávají na odolnosti a pohodlí.   Dvouvrstvý materiál, nabízí vodní sloupce 5 000 mm voděodolnosti a prodyšnosti 5 000 g/m2/24h. Konstrukce, využívající dvou vrstev složených v protisměru a voděodolný zátěr DWR poskytuje výbornou odolnost a pohodlí. Materiály SIBERIUM 2L jsou vyvinuty pro širokou škálu sportovních aktivit s důrazem na ochranu před vlivy počasí. Podšívky, použité v kombinaci s materiály SIBERIUM 2L zvyšují schopnost materiálu odvádět vlhkost a přidávají na odolnosti a pohodlí.  
       
membrána siberium 10 000 SRC HS   membrána siberium 10 000 SRC SS
SRC HS softshel s rychle schnoucí a prodyšnou vnitřní vrstvou je určen pro veškeré outdoor aktivity. Prvořadě zaměřen na vodě odolnosti více než na prodyšnost. Poskytuje vynikající vodoodpudivost společně s nízkou hmotností, abyste se při jakékoli aktivitě cítili pohodlně. 3-vrstvá struktura zajišťuje trvalý hydrostatický odpor a prodyšnost. Zůstanete suší z venku i uvnitř.   SRC SS softshell s teplou vnitřní vrstvou z fleecu je určen pro všechny outdoor a sportovní aktivity. Zachovává si dostatečnou vodě odolnost, aby jste se cítili pohodlně. 3 vrstvá struktura zaručuje odolnou vodě odpudivost a prodyšnost. Zůstanete suší navenek i uvnitř.
     
membrána 5 000 SRC SS   membrána SRC WB
SRC SS softshell s teplou vnitřní vrstvou z fleecu je určen pro všechny outdoor a sportovní aktivity. Zachovává si dostatečnou vodě odolnost, aby jste se cítili pohodlně. 3 vrstvá struktura zaručuje odolnou vodě odpudivost a prodyšnost. Zůstanete suší navenek i uvnitř.   Látky se strečem do všech čtyř stran s oboustrannou strukturou vám přinesou větru vzdornost, vodě odolnost a odolnost vůči oděru. Vysoce prodyšný, elastický, lehký a měkký. Ideální pro všechny sporty a venkovní aktivity, u kterých je třeba neomezený pohyb.
     
membrána siberium SRC SB   membrána siberium DWR WB
Řada materiálů SRC SB přináší vysoukou elasticitu do 2 nebo 4 stran, ochranu proti UV záření, prodyšnost a rychle schnoucí vlastnosti. Řada materiálů SRC SB zajišťuje ochranu proti přírodním vlivům a absolutní volnost pohybu.   Materiály vyvinuté pro ochranu při všech outdoorových a sportovních aktivitách. Větruvzdorné, voděodolné, prodyšné a lehké materiály umožňují skvělou sbalitelnost a volnost pohybu.
     
protilavinovy systém recco   kilpi down - výplň peří
RECCO® Záchranný systém má dvoudílnou technologii. Lyžařské areály a záchranné týmy mají RECCO® detektory. Tyto detektory vysílají směrové hledací signály, které se odráží od RECCO® reflektorů jenž na sobě mají lyžaři, jezdci a jiní aktivní lidé.   Down je teplý, lehký a sbalitelný. Pokud je o něj dobře postaráno, vydrží jeho kvalita 3x déle. Což je mnohem víc než u kterékoliv syntetiky. Naše konstrukce je 90/10.Pro oblečení či spací pytle je doposud nejlepším izolačním materiálem přírodní peří. Oproti jakémukoli syntetickému materiálu je peří lehčí, skladnější a má vyšší tepelný odpor. To, co v péřové vrstvě izoluje je vzduch a peří pouze velmi účinným způsobem brání jeho proudění.
     
opti-stretch   Opti-head
Látky jsou navrženy, aby udržely vaši pokožku suchou, když se potíte. Ideální pro běžce, lyžaře, a cestovatele. Všechny látky z této řady mají oboustranně pletenou konstrukci, která používá různé nitě na obou stranách pleteniny. To vytváří dva různé povrchy: jeden, který je optimalizován k odvádění vlhkosti od vaší pokožky a druhý pro rychlé schnutí.   Speciálně vyvinutý materiál pro zajištění tepelného komfortu i při těch nejnižších teplotách. Tato unikátní pletenina napomáhá zadržení vlastního tepla a zároveň účinně chrání tělo před pronikáním chladu z vnějšího prostředí. Vyznačuje se vysokou prodyšností, čímž výrobky z tohoto materiálu předurčuje k nejširšímu outdoorovému a sportovnímu využití, ať již jako střední nebo vnější vrstvu.
     
opti-dry   ultra stretch
Technický, rychle schnoucí, anti-bakteriální a velmi prodyšný materiál navržený pro rychlé odpařování vlhkosti a potu tělesného tepla. Cirkulace vzduchu vás udrží v pohodlí a suchu.   Řada látek vyvinutých pro všestranné outdoor a fitness použití. 4 way stretch zajišťuje naprostou volnost pohybu. Dvojitě pletená struktura přináší teplo bez navýšení hmotnosti materiálu. Odolný a větru odolný. Uvnitř teplý, odvádějící vlhkost a pohodlný.
     

Cool DRY®

  sensura
Prodyšný rychleschnoucí materiál, který díky rychlému odvodu potu z vnitřní strany udržuje tělo v suchu a optimální teplotě.   Sensura je nová generace vlákna, která maximalizuje odpařování vlhkosti z vašeho chodidla a udržuje tak vaše nohy suché.
     
 Merino vlna   bamboo 
Merino vlna pochází ze speciálního druhu ovcí žijících v chladných oblastech. Oděvy vyrobené z tohoto materiálu jsou velmi příjemné na dotek a neškrábou. Struktura vlákna a technologie tkaní vytvářejí více "vzduchových kapes" a zaručují tak tepelný komfort nositele. Kapsy udržují vzduch zahřátý na těle a tvoří velmi účinnou izolaci. Merino neutralizuje pot, přirozeně eliminuje zápach, je odolná vůči nečistotám a má samočisticí vlastnosti. Vlákna jsou schopna absorbovat velké množství vlhkosti, přičemž udržuje povrch suchý a teplý. Mezi nesporné výhody patří vysoký stupeň izolace, perfektní prodyšnost, schopnost odvádět vlhkost pryč od pokožky a UV ochrana. Díky svým přírodním a rozložitelným složkám je oblečení z merino vlny vhodné pro ty, kteří trpí alergiemi a astmatem.   Bambusové vlákno je přirozeně antibakteriální, protiplísňové a antistatické. Tkanina působí na dotek chladivě, ale zároveň dokáže udržet teplo. V létě tak máte pocit lehkého osvěžení a v zimě naopak zahřeje. Bambusové vlákno absorbuje až 4x více vlhkosti než vlákno bavlněné a odvede tak přebytečnou vlhkost a pot. Díky struktuře vlákna je látka vysoce prodyšná a pokožka tak může přirozeně dýchat. Mezi nesporné výhody patří vysoký stupeň izolace, perfektní prodyšnost, schopnost odvádět vlhkost pryč od pokožky a UV ochrana. Díky svým přírodním a rozložitelným složkám je oblečení z merino vlny vhodné pro ty, kteří trpí alergiemi a astmatem.
     
 akryl    bavlna
Svými vlastnostmi se velmi přibližuje vlně. Mechanické vlastnosti téměř shodné s vlnou, s výhodou se používá na pletací příze a pletené výrobky. Je lehký, rychle schne, nemačká se, je odolný proti skvrnám a na rozdíl od vlny nekouše.   Bavlna má dobrou pevnost v tahu a v oděru, která se za mokra dokonce asi o 20 % zvyšuje. Proto se používá s výhodou zejména na výrobky, které jsou v tom směru namáhány a musí se často prát. Výrobky mají příjemný omak a mohou sát značné množství vlhkosti, například potu.
     
 micro fleece    polar fleece
Mikrofleece má velmi vysokou elastickou funkci při pohybu a je vhodný jako střední vrstva na zimní aktivity.   Tkanina je měkká, teplá, rychle schnoucí a odolná pro dlouhotrvající dobrý vzhled. Krásně objímá tělo, je strečová do dvou stran a velmi prodyšná. Udržuje vás v suchu zatím, co se potíte. Váha zůstává nezměněna.
     
 polycolon    polyamid nylon
Nejkvalitnější polypropylenová příze rakouské firmy Schoeller. Polycolon® se přizpůsobí výkonu vašeho těla a udrží vás v suchu déle. Nezáleží, jak moc se potíte, pořád odvádí vlhkost od kůže. Je velmi lehký a odolný. Nezadržuje vodu a velice rychle schne.   Nylonové vlákno je velmi silné a odolné proti oděru, proto je oblíbené při výrobě sportovního oblečení. Polyamid se snadno udržuje, podobně jako poylester je méně náchylný ke vzniku skvrn, nepoškozuje se praním, méně se mačká než přírodní látky.  
       
Lycra   polyester  
LYCRA® je umělé vlákno, vyrobené z elastanu. Nepoužívá se samotné, ale vždy ve směsi s jinými vlákny. Materiálu dodává unikátní pružnost a také pomáhá držet jeho tvar. Oblečení, obsahující vlákno LYCRA® je pohodlné, odolné a jako stvořené k pohybu. Tohle vše je možné díky unikátní pružností vlákna, které je možné natáhnout až na sedminásobek původní délky. Nedochází k deformaci a vlákno se vrací do původního tvaru beze změn.   Největší výhodou polyesterových látek je jejich nízká mačkavost.Jde o hydrofobní materiál, to znamená, že nenasává vodu (voda zůstává rozmístěná v prostoru mezi vlákny) a velmi rychle schne; skvrny se na něm nedělají tak snadno jako na přírodních látkách a jdou lépe odstranit. Výhodou polyesterových látek je jejich nízká váha a mačkavost.
       
viloft   MSC Blocker
VILOFT® je 100% přírodní špičkové vlákno - to dodává zvláštní vlastnosti a funkce textiliím. VILOFT® je speciální vlákno, jehož vlastní technické vlastnosti a charakteristiky vytvářejí látky, které izolují chlad a zachovávají teplo.   MCS® Blocker. Systém řízení vlhkosti, který absorbuje a odvádí vlhkost od těla a rychle schne a zároveň poskytuje vynikající ochranu proti UV záření.
     
coolmax    thermolite
COOLMAX® je funkční materiál, jehož vlákna skvěle odvádějí vlhkost. Tato vlastnost je klíčová v průběhu aktivit, kdy dochází k pocení. Materiál odvádí vlhkost přes jemná vlákna od těla, kde se rychleji vypařuje. Chladivý pocit a pohodlí jsou jeho hlavní výhody.   Mezi tzv. „dutými vlákny“ je Thermolite dobře zapsán jako kvalitní, trvanlivá náplň s dobrými izolačními schopnostmi a správně vyváženým poměrem mezi plnivostí, objemem a hmotností. Mezi vlákny určenými pro funkční prádlo vyniká rychlým odvodem potu a skvělým schnutím. Zároveň poskytuje výrazné zvýšení tepelného komfortu a díky strečovitosti neomezuje v pohybu. Velmi dobře si uchovává své vlastnosti po dlouhou dobu.
     
 bluesign    stop bacteria
Je nový standart pro bezpečnost a ochranu zdraví a životního prostředí při výrobě textilií. Ekologický Bluesign® Standard vznikl jako reakce na přísnou legislativu a zvyšující se poptávku po textilních výrobcích, které jsou šetrné k životnímu prostředí, nepředstavují žádná zdravotní rizika a v nejvyšší možné míře šetří přírodní zdroje. Označení bluesign® u textilních výrobků zaručuje kombinaci nízké ekologické zátěže a vysoké funkčnosti, kvality, moderního designu a komfortu.   Polypropylen s ionty stříbra se vyznačuje skvělou odolností proti opotřebení a také perfektní tepelnou izolací (proti vysokým vnějším teplotám). Materiál pomáhá regulovat tělesnou teplotu a zůstává déle suchý. Ionty stříbra jsou zde obsaženy pro svou antibakteriální schopnost.
     
 YKK    SBS
Firma YKK díky dlouholetým zkušenostem získala status nejkvalitněji provedených zipů. Díky kvalitnímu zpracování jsou určeny do špičkových bund, kalhot a jiných produktů a zajistí vám komfortní užívání vašeho oblečení a jeho dlouhou životnost.   Jedny z nejkvalitnějších zipů na světě zaručují dlouhodobou trvanlivost a vysokou funkčnost.

 

 

Materialy a technologie Regatta

 

membrána ISOTEX   membrána ISOLITE
Tkanina ISOTEX je vodotěsná, větruvzdorná a prodyšná. Udrží Vás v suchu a pohodlí ve všech Vašich outdoorových dobrodružstvích. Hydrofilní prodyšný systém zajišťuje odvod vlkosti od těla. Vnější textilie DWR posiluje nepromokavost a pomáhá odvádět vodu z povrchu. Každá Isotex textilie se měří podle schopnosti odolávat určitému množství tlaku vody v milimetrech (tzv. vodní sloupec). Čím je vodní sloupec vyšší, tím je bunda více voděodolná.   Materiál ISOLITE má stejné paramatery a vlastnosti jako technologie Isotex. Jediným rozdílným a zároveň charakteristickým rysem je pro Isolite lehkost oděvů, která Vám usnadňuje zabalení do tašky, nebo dokonce kapsy.
     
HYDRAFORT   MICRO WARMTH
Tkanina Hydrafort je jak vodotěsná, tak i odolná proti větru. Zajišťuje spolehlivou ochranu před živly a zároveň snižuje produkci tělesného tepla. Je tedy ideální pro příležitostné outdoorové aktivity, procházky městem, nebo venčení domácích mazlíčků.   Microwarmth je zhotoven z moderních vysoce lehčených umělých vláken, které zajišťují teplo v chladných a zasněžených podmínkách. Navíc je materiál lehký a umožňuje při balení oděv komprimovat do menší velikosti.
     
WARMLOFT   thermal-balance
Warmloft je ze syntetické tkaniny. Ultrajemná syntetická vlákna spolu se vzduchovými bublinami poskytují vynikající teplo a pohodlí. Prodyšná izolace je ideální pro aktivní nošení. Je snadno stlačitelný a málo objemný. Syntetická vlákná jsou také rychleschnoucí a snižují zápach.   Thermal bilance Plus je fleece, který poskytuje vynikající teplo v poměru ke hmotnosti. Je vhodný pro vrstvení oblečení. Rychle odvádí vlhkost od těla. Tkanina je měkká a trvanlivá.  
       
thermoguard   SOFTSHELL  
ThermoGuard je izolační technologie, která se skládá ze syntetických vláken a udržuje Vás v teple v chladném prostředí. Je měkká a lehká, rychleschnoucí a velmi snadno se udržuje.   Softshellová tkanina je lehká a vhodná k vrstvení. Je vodoodpudivá a odolná vůči větru. Softeshell zajišťuje nejen to, že Vás udrží v teple, ale také i pohodlné nošení při vysokých aktivitách.  
       
SOFTSHELL FURBACKED   SOFTSHELL XPT  
Softshell Fur Backed se vyznačuje stejnými vlastnostmi jako klasický Sofshell. Liší se pouze použitím zateplené podšívky, která Vás zajistí naprosté teplo i v chladnějších dnech.   Softshell XPT je tkanina, která nabízí všechny skvělé vlastnosti, jako klasický softshell, ale k tomu ještě lepší prodyšnost a lehkost pro větší volnost pohybu.  
       
EXTOL STRETCH   SYMMETRY
Extol Stretch je technologie, která zajišťuje naprostou volnost pohybu, při jakýchkoliv aktivitách. Díky ošetření DWR jste také chráněni před deštěm. Materiál je rychleschnoucí a zároveň prodyšný, ochrání Vás také před slabým větrem. Je určena pro aktivní sportovce   Oblečení z materiálu Symmetry je velmi pohodlné a praktické. Ideální pro každodenní použití a aktivní odpočinek. Materiál je odolný (dlouho vydrží), rychleschnoucí a snadno se udržuje. Díky své měkkosti přispívá k vyššímu komfortu.
     
COOLWEAVE   DOWN
Materiál Coolweave je vyroben ze 100% bavlny. Oblečení je velmi příjemné na nošení, vhodné pro cestování, rekreační aktivity a víkendové dobrodružství. Bavlna odvádí přebytečné teplo z Vaší pokožky.  

Technologie Ilus Down poskytuje vynikající poměr mezi nízkou váhou a tepelnou izolací. Výplň je tvořena kachním peřím, které zajišťuje tepelný komfort a také snadnou sbalitelnost. Technologie nabízí různé úrovně výplně; 500 cuin pro lehkou izolaci, 600 cuin pro střední a 700 cuin pro vynikající i za chladného počasí.

U všech výrobků s touto technologií je důležité dodržovat správný postup při praní a sušení, aby nedocházelo k shluku peří. Pokud nemáte s praním zkušenosti a nevíte si rady, obraťte se na nás, rádi poradíme. Případně přenechte praní čistírně.

     
ISOFLEX   hydropel    
Isoflex je tkanina ideální i pro velmi náročné outdoorové aktivity. Je rychleschnoucí, strečová a má voděodpudivou povrchovou úpravu. Strečový materiál poskytuje naprosté pohodlí a volnost pohybu.   Hydropel je technologie, která zajišťuje vytlačení vody od povrchu materiálu. Tím se bahno a jiné nečistoty pak snadno lépe čistí.    

     
   

DUOGLIDE

Ideální pro pěší turistiku

Duoglide technologie nabízí velmi nízký profil paty, což zvzšuje stabilitu v nerovném terénu. Gumová podrážka je ze dvou částí s odlišnou hustotou, čímž se výrazně snižuje hmotnost boty a zároveň odbourává únava nohou. Bota má také tvarovaný mezipodešev EVA.

 
   

DUOGRIP

Ideální pro běh, či dlouhé výlety

Lehká podrážka se skládá z polstrovaného EVA mezipodeševu. Duogrip technologie využívá duální pryžové směsi na přední části boty. Poskytuje vynikající přilnavost. Boty jsou proto vhodné pro běh napříč všemi terény a to i za mokra.

     
   

DUOPOINT

Určeno pro vytrvalostní turistiku a horskou turistiku

Bota má gumovou podrážku a tvarovaný mezipodešev EVA. Pata je uvnitř polstrovaná, aby byla noha v pohodlí i při členitých terénech. Konstrukce podrážky zajišťuje stabilitu i při výstupech na horách.

 
   

VIBRAM

Pro pěší turistiku na smíšených terénech v mokrých a suchých podmínkách

Odolná lehká podrážka z XS TREK kaučukové směsi zajišťuje pohodlí a přilnavost. Pata a prsty jsou chráněny tzv "nárazníkem", aby nedošlo ke zranění. Četné výstupky na podrážce jsou navrženy tak, aby docházelo k vysokému tření na smíšených terénech a předešlo se tak uklouznutí.

     
   

X-LT

Nabízí vysoký komfort pro chůzi na smíšených terénech. Tvarovaný mezipodešev EVA a gumová podrážka přináší pohodlí a komfort pro Vaši nohu. X-LT je technologie, která kombinuje odpružení na patě pro tlumení nárazů se tvýšenou stabilitou v přední části pro dlouhotrvající pohodlí.

 

 
   

X-LT AQUA

Vhodné zejména na mokrém terénu. Super lehká tvarovaná EvVA stélka je s kombinovaná s technologií odvodňovacích kanálů vody. Boty jsou díky tomu rychleschnoucí, zajišťují stabilitu při pohybu na mokrém terénu a udrží Vaše nohy v pohodlí.

 

     

  

 

Materialy a technologie Dare2b

membrána ARED   membrána ILUS DOWN

ARED technologie poskytuje skutečně dlouhodobou ochranu před vlhkostí, brání vniknutí vody při dlouhodobém používání v náročných podmínkách a náročném terénu.
Všechny ARED produkty jsou klasifikovány jako skutečně odolné proti větru a obstojí jako ochrana pro termoregulaci těla. Prodyšnost je také klíčem ke snížení přehřátí a odvodu potu od těla. Hodnoty voděodolnosti se pohybují od 5000 mm až do 20 000mm.

Naše ARED oděvy byly testovány v reálných podmínkách značně. Pokud nejste spokojeni s některým z produktů ARED budeme opravovat, vyměnit nebo vrátit svůj nákup po dobu až 3 roky.

  Ilus Down je technologie poskytující vynikající poměr mezi nízkou váhou a tepelnou izolací. Výplň je tvořena Kachním peřím, které zajišťuje tepelný komfort a také snadnou sbalitelnost. Technologie Ilus Down nabízí různé úrovně výplně; 500 cuin výplň pro lehkou izolaci, 600 cuin pro střední izolaci a 700 cuin pro vynikající izolaci i za velmi chladného počasírostředí.
     
ILUS SOFTSHELL   ILUS WINDSHELL
Dare2b iLUS Softshell poskytuje prodyšnost a odolnost proti větru, díky čemuž je uživatel pohodlný v mnoha různých podmínkách. Tkanina je také ošetřena vodotěsnou úpravou, která umožňuje, aby se voda z povrchu jejích povrchů zamezila vniknutí do vláken.   Ilus Windshell je lehká tkanina, která pomáhá eliminovat chlad větru. Díky své pokročilé odolnosti vůči vodě a funkci prodyšnosti, to z ní činí ideální volbu jako vnější vrstvu v mírnějších podmínkách.
     

 

 

 

Proč HS-SPORT?
Zákazníků doporučuje reálné recenze našich zákazníků
Doprava zdarma při nákupu nad 999 Kč
Expedice do 24h široký výběr skladem

  

Svým souhlasem zajistíte, že si náš web bude pamatovat, co máte v košíku, doporučí produkty dle Vašeho výběru, a zapamatuje si Vaše přihlášení, takže se nemusíte přihlašovat pokaždé, když náš e-shop navštívíte. Cookies jsou malé soubory, které se dočasně ukládají ve Vašem prohlížeči - souhlasem se zpracováním souborů cookies nám pomůžete zlepšovat náš web.

Podrobné nastaveníPovolit vše
GLAMI
Glami